Nowi najemcy w Galerii Metropolia (15 luty 2016)

W mijających tygodniach Galeria Metropolia w Gdańsku Wrzeszczu wzbogaciła się o kolejnych najemców podpisując ponad 10 umów o łącznej powierzchni przekraczającej 2400 m2. Do marek, które pojawią się w Galerii dołączył m.in. sklep sportowy PUMA, restauracja Pizza Hut oraz sklep z biżuterią APART. Obecny stan komercjalizacji obiektu, na siedem miesięcy przed otwarciem, ocenia się na 75%.
 
Wśród nowych najemców modowych pojawi się również sklep z obuwiem TopFashion, kolejny w trójmieście salon Ka Sport z ofertą takich marek jak: Regatta, Alpine Pro, Brubeck, The North Face, Jack Wolfskin, Brenda, Arctica, Envy oraz sklepy z odzieżą damską Lara Fabio i JM. Strefę Interior&Design wzbogaci natomiast sklep z wyposażeniem wnętrz Resto. Wśród nowo podpisanych umów znalazł się także operator parkingu firma Europark oraz Kinder Park Honolulu o powierzchni 1000 m2. Będzie to największy Kinder park w galerii handlowej w Trójmieście.
 
Stawiamy na nowe marki, niepowtarzalność oraz świeży powiew designu w trójmiejskiej modzie. Myślę, że spora liczba Klientów oczekuje od naszej Galerii wyjątkowej oferty, nowych marek, innych niż te do których jest przyzwyczajona. Wierzę, że nasi Klienci docenią cały tenant-mix, który dla nich przygotowaliśmy – mówi Bogdan Górski, Prezes Przedsiębiorstwa Budowlanego Górski. Ponadto mocną stroną w ofercie Galerii Metropolia będzie również strefa Interior&Design, gdzie na prawie całym jednym piętrze wśród najemców znajdują się takie marki jak VOX, Vinotti, Abra, VERSO, FAMA Design, czy Witeks. – dodaje Prezes Górski.
 
Z dotychczas podpisanych umów wśród najemców Galerii Metropolia znajdą się m.in. delikatesy Alma, drogeria Rossmann oraz multibrandowy sklep sportowy Sport Direct. Ofertę modową wzbogacą m.in. debiutujące na gdańskim rynku takie marki jak Piazza Di Moda i Tom&Paul oraz znane już klientom Stokki i Textil Market. Do dyspozycji Klientów będzie również sklep z elektroniką Media Expert oraz pełna oferta lokali usługowych: biuro podróży 24Holiday, apteka Bliska, fryzjer Exellent Q, kantor Baltic Exchange, Zoo Delikatesy czy sklep Świat Herbaty i torebki BEA. W strefie food court na klientów czekać będą m.in. takie marki jak Burger King, Subway, Smak na Tak, Grand Kebab oraz pizzeria Mąka i Kawa. W strefie rozrywkowo-usługowej dominować będzie 7-salowy kompleks kinowy Helios oraz siłownia i fitness.
 
Galeria Metropolia to część wieloetapowej inwestycji prowadzonej przez Przedsiębiorstwo Budowlane Górski, która w znaczący sposób zmienia oblicze dzielnicy Wrzeszcz w Gdańsku. W skład całego przedsięwzięcia wchodzi m.in. budynek Galerii Metropolia oraz hotel ze 126 pokojami wraz z centrum konferencyjnym. Dodatkowo w sąsiedztwie Galerii w ramach inwestycji osiedla Browar Gdański powstaje ponad 800 mieszkań, a także 20 000 m2 powierzchni usługowo-rozrywkowej prowadzonej w ramach projektu Browar Kulturalny. Znajdzie się w nim sala widowiskowa na 1 200 miejsc siedzących, restauracje i puby oraz winiarnie na kilka tysięcy butelek wina. Całość kompleksu uzupełni strefa SPA z basenami i światem saun.