Galeria Metropolia na ostatniej prostej prac budowlanych (13 listopad 2015)

Niespełna 10 miesięcy dzieli nas od premiery długo wyczekiwanego projektu handlowego w Gdańsku Wrzeszczu. Oficjalne otwarcie Galerii Metropolia zaplanowano na wrzesień 2016 roku. Obecnie trwają intensywne prace przy elewacji, a także wewnątrz budynku. Równocześnie trwają rozmowy z najemcami dotyczące ostatnich wolnych powierzchni pod wynajem.

Galeria Metropolia to część wieloetapowej inwestycji prowadzonej przez Przedsiębiorstwo Budowlane Górski, która w znaczący sposób zmienia oblicze dzielnicy Wrzeszcz w Gdańsku.

W skład całego przedsięwzięcia wchodzi m.in. budynek Galerii Metropolia oraz hotel ze 126 pokojami wraz z centrum konferencyjnym. Dodatkowo w sąsiedztwie Galerii w ramach inwestycji osiedla Browar Gdański powstaje ponad 800 mieszkań, a także 20 000 m2 powierzchni usługowo-rozrywkowej prowadzonej w ramach projektu Browar Kulturalny. Znajdzie się w nim sala widowiskowa na 1 200 miejsc siedzących, restauracje i puby oraz winiarnie na kilka tysięcy butelek wina. Całość kompleksu uzupełni strefa SPA z basenami i światem saun.
 
Obecnie w budynku Galerii Metropolia trwają intensywne prace wykończeniowe.  Wykonywane są m.in. instalacje wentylacyjno – klimatyzacyjne, sanitarne oraz wodociągowe. Ponadto w obiekcie montowane są elementy podwieszanych sufitów i wygrodzenia ciągów komunikacyjnych oraz ruchome schody i windy. Dotychczas w obiekcie wykonano już znaczną część docelowych posadzek i ścianek działowych. Obecnie prace realizowane są przez kilkaset zatrudnionych na budowie osób, w systemie wielozmianowym, zgodnie z przyjętym harmonogramem.
 
W ramach całości przedsięwzięcia została już zakończona modernizacja układu drogowego, polegająca na przebudowie głównych dróg dojazdowych do galerii tj. ul. Kilińskiego i wybudowaniu nowego odcinka ul. Nad Stawem łączącego Galerię Metropolia z główną arterią miasta tj. Trasą Słowackiego, dzięki czemu mieszkańcy od kilku tygodni mogą korzystać już z nowej infrastruktury drogowej.
 
Od września br. została uruchomiona również Pomorska Kolej Metropolitalna dzięki której dotrzeć można m.in. do Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy i która w pierwszym miesiącu funkcjonowania przewiozła około 100 tys. osób. Wg danych przewoźnika przystanek Gdańsk Wrzeszcz (sąsiadujący z Galerią Metropolia) jest najchętniej wybieranym przystankiem wśród podróżnych. W pierwszym miesiącu funkcjonowania Pomorskiej Kolei Metropolitalnej łączna ilość pasażerów korzystających z całości stacji Gdańsk Wrzeszcz Przekroczyła 20.000 osób dziennie.
 
Wśród głównych najemców Galerii Metropolia znajdą się m.in. delikatesy Alma, drogeria Rossmann oraz multibrandowy sklep sportowy Sport Direct. Ofertę modową wzbogacą m.in. debiutujące na gdańskim rynku takie marki jak Piazza Di Moda i Tom&Paul oraz znane już klientom Stokki i Textil Market. Do dyspozycji Klientów będzie również sklep z elektroniką Media Expert oraz pełna oferta lokali usługowych: biuro podróży 24Holiday, apteka Bliska, fryzjer Exellent Q, kantor Baltic Exchange, Zoo Delikatesy czy sklep Świat Herbaty i torebki BEA. W strefie food court na klientów czekać będą m.in. takie marki jak Burger King, Subway, Smak na Tak, Grand Kebab oraz pizzeria Mąka i Kawa. W strefie rozrywkowo-usługowej dominować będzie 7-salowy kompleks kinowy Helios, siłownia i fitness, a także strefa zabaw dla dzieci. Ponadto mocną stroną w ofercie Galerii Metropolia będzie strefa Interior&Design do obecnych już najemców tj. VOX, Vinotti i Abra, dołączyły marski VERSO, FAMA Design i Witeks.